Atšvaitų niekad nėra per daug

Kėdainių rajono mėsos gaminių įmonė Krekenavos agrofirma pagamino ir išdalijo net 5000 atšvaitų. Pusė jų skirta bendrovės darbuotojams, likę atiteko vietos gyventojams. Pasak policijos pareigūnų, pėstiesiems nuolat būtina priminti atšvaitų svarbą.

Krekenavos agrofirmos generalinė direktorė Eglė Jaliniauskienė tikino, kad ši atšvaitų dalinimo akcija – tik menka dalis priemonių, skirtų socialinei atsakomybei darbuotojams, jų šeimos nariams bei artimiesiems stiprinti.

„Kiekvienas darbuotojas įmonei – vertybė, ir tai nėra skambus posakis“, – kalbėjo vienos didžiausių šalies mėsos perdirbimo įmonių vadovė, kuri šias pareigas pradėjo eiti metų pradžioje.

Bendrovė darbuotojų ieško net Panevėžyje ir Kaune, tačiau norint prisikalbinti gerų specialistų reikia jiems pasiūlyti ką nors patrauklaus.

Pasiūlė patys darbuotojai

E.Jaliniauskienė pasakojo, kad pasiūlymą įsigyti atšvaitų pateikė patys Krekenavos agrofirmos darbuotojai, kurių dauguma turi mažų vaikų. Rudenį ir žiemą jie į mokyklą išeina ir sugrįžta tamsoje, todėl atšvaitas tokiomis sąlygomis – tiesiog būtinybė.

„Darbuotojai galėjo pasiimti atšvaitų sau ir savo artimiesiems. Visi žmonės galimybe naudojosi labai aktyviai“, – kalbėjo įmonės direktorė.

Ją net šiek tiek nustebino toks pavaldinių aktyvumas ir brandus požiūris į saugumą kelyje.

„Smagu, kad įmonė rūpinasi darbuotojų sveikata ir saugumu, vadovai kasmet mus nustebina vis kitokia staigmena“, – kalbėjo Krekenavos agrofirmos darbuotoja Jolita Repečkaitė.

E.Jaliniauskienė mano, kad tokia atšvaitų dalijimo akcija taps tradicinė ir taip bendrovė prisidės prie šviečiamosios kelių policijos veiklos.

Būtina priminti taisykles

Krekenavos agrofirmos darbuotojai savo reikmėms paėmė apie 2500 atšvaitų, dar tiek pat šių saugumą didinančių priemonių kartu su Kėdainių rajono kelių policijos pareigūnais išdalyta vietos gyventojams.

Per porą dešimtmečių Lietuvoje išdalyta keli milijonai atšvaitų. Ar jų dar reikia?

Kėdainių rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Giedrius Čižinauskas tikino, kad pėstieji dažnai atšvaitus pameta, kur nors padeda ir pamiršta, todėl papildyti atsargas visada naudinga.

„Žmonėms reikia nuolat priminti saugaus elgesio kelyje taisykles, kalbėti apie galimybes patiems apsisaugoti.

Tuomet galima tikėtis ir rezultatų“, – kalbėjo pareigūnas.

Pasak jo, pastaraisiais metais įvykusių gerų pokyčių neįmanoma nepastebėti – pėstieji nešioja atšvaitus, dviratininkai vilki šviesą atspindinčias liemenes.

„Policijos pareigūnai visada pasiruošę padėti įmonėms išdalyti atšvaitus, kad tik žmonės juos nešiotų“, – kalbėjo G.Čižinauskas.

Jis prisiminė ir daugiau gerų pavyzdžių – atšvaitus dalijo vienas degalinių tinklas, telekomunikacijos paslaugų bendrovė.

Sąlygos svarbiau už pinigus

Krekenavos agrofirmos generalinė direktorė E.Jaliniauskienė įsitikinusi, kad gaunamas atlygis darbuotojams dažniausiai yra mažiau svarbus negu darbo sąlygos, todėl administracija visomis išgalėmis stengiasi išpildyti jų lūkesčius.

„Kai žmogus yra gerai nusiteikęs, jis geriau atlieka savo pareigas, padidėja darbo našumas“, – įsitikinusi bendrovės vadovė.

Darbuotojai taip pat vertina tinkamu metu parodytą dėmesį į jiems kylančius rūpesčius, todėl Krekenavos agrofirmos vadovybę džiugina mažėjanti darbuotojų kaita, o esami darbuotojai drąsiai atsiveda naujokų.

E.Jaliniauskienė tvirtino gerai žinanti, kodėl Lietuvos gyventojai nenori grįžti iš Anglijos ar Norvegijos, – tiesiog šiose šalyse darbdaviai jaučia pagarbą darbuotojams, o šie jaučiasi saugiai ir patogiai.

„Nėra įmonei naudingesnio žmogaus už lojalų darbuotoją“, – įsitikinusi Krekenavos agrofirmos generalinė direktorė E.Jaliniauskienė.

Taip pat skaitykite